پیش دبستانی خورشید

پیش دبستانی خورشید مرکزی مستقل و غیردولتی بوده که از سال 1389 فعالیت خود را در جزیره کیش آغاز کرد.

با توجه به اینکه مقطع پیش دبستانی نخستین و مهمترین گام کودکان در ورود به مراکز آموزشی بوده ، این مقطع موثرترین دوره جهت ارتقا سلامت روانی و آمادگی برای آموزشهای مدرسه است ، پیش دبستانی خورشید در یک دهه فعالیت مداوم ، کوشیده است به هدفهای بنیادین خود در زمینه پرورش و آموزش کودکان دست یابد.

اهداف اصلی و روشهای کاری در پیش دبستانی خورشید عبارتند از :

1-ارتقا سلامت روانی و مهارتهای اجتماعی کودکان و اهمیت دادن به بازی بعنوان عامل اصلی یادگیری در کودکان

2-ارتباط و نزدیکی با طبیعت و حیوانات و یادگیری از طریق آن

3-بالا بردن فرهنگ مطالعه و پایه گذاری ادبیات در کودکان

4-بالا بردن هوش و دیدگاه ریاضی و توانمندی نظم دهی به شکل لذت بخش

5-یاددهی هدفمند با رعایت ارائه منظم مطالب

6-پرورش خلاقیت با کمک هنر   7-آموزش والدین و بالابردن آگاهی آنها در خصوص فرزند پروری ، همگام با آموزش کودکان

معرفی مدیر و روانشناس پیش دبستانی خورشید

سیما خدیوجم متولد 1359، تهران ، دارای مدرک کارشناسی(لیسانس) در رشته راهنمایی و مشاوره از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) در رشته روانشناسی تربیتی از دانشگاه تهران پردیس کیش با رتبه اول می باشد.

فعالیت بعنوان مربی در هنرکده بادبادک تهران و مدتی در جزیره کیش در کنار کودکان ، از جمله سوابق ایشان بوده ، همچنین تجاربی از کار با کودکان مقطع دبستان و حضور در مدارس مختلف موجب توانمندی جهت پیشگیری مشکلات کودکان در دبستان و برآورد نیازهای کودکان و لزوم آماده سازی در پیش دبستان شده ، که بر اساس آن تجارب  ، برنامه های تربیتی ، پرورشی و آموزشی پیش دبستانی خورشید تدوین گردیده است.

عضویت و کار در شورای کتاب کودک تهران زیر نظر خانم توران میرهادی و خانم نوش آفرین انصاری و آشنایی با ادبیات کودکان در حوزه های مختلف ادبی ، هنری ، بازی و سرگرمی ، از تجارب بسیار ارزشمند ایشان می باشد.

با دارا بودن مدرک  آموزش تربیت مربی مهارتهای زندگی با تاکید بر خود آگاهی و جرات ورزی از دانشگاه تهران  ، آموزش مستقیم مربیان پیش دبستانی خورشید  را هر سال به عهده دارند .

فعالیت و همکاری با دانشگاه شهیدبهشتی تهران در حوزه بازی درمانی و  هنر درمانی جهت کمک به رفع مشکلات کودکان و گذراندن دوره های رفتار با کودک ،  بازی و اندیشه ، تشویق و تنبیه ، کارگاه انضباط  ، کار فرهنگی با نوزاد ، کارگاه پدران  و مادران باردار در موسسه مادران امروز تلاشهایی در جهت بالا بردن مهارت برای کمک به کودکان و خانواده ها  بوده است. لذا علاوه بر مدیریت پیش دبستانی ، ایشان بعنوان روانشناس و مشاور پیش دبستانی خورشید نیز فعالیت می نمایند. تسلط بر آزمونهای  مختلف روانی برای ارزیابی کودکان از جمله   آزمون “وکسلر” و همکاری با دانشگاه آزاد تهران جهت آموزش دانشجویان برای این آزمون  ، جزو  تجارب  ایشان بعنوان روان درمانگر کودک می باشد. شرکت در کارگاههای مختلف همانند کارگاه” آواورزی و الفبا ورزی” ، کارگاه “تسهیل گری ارتباط کودک با طبیعت” ، کارگاه ” تربیت جنسی کودکان” و….  جهت ارتقا کیفیت کاری پیش دبستان و به روز کردن آموزشها ، از جمله تلاشها برای مفیدتر کردن  این دوران برای کودکان می باشد .