نکاتی برای شروع پیش دبستان

نکاتی برای شروع پیش دبستان

از والدین عزیز خواهشمندیم در اولین فرصت یک دفتر برای نوشتن مطالب جلسات ، نکات آموزشی و گزارش تمرین هایی که در کانال گذاشته می شود ، تهیه کنند. این دفتر در پایان هر جلسه از شما تحویل گرفته و پس از مطالعه  به شما برگردانده خواهد شد .

 1. زمان شروع پیش دبستان از اول مهر ماه بوده ، لطفا  کودکان با لباس فرم ساعت 7:45 در پیش دبستان حاضر باشند .
 2. جهت کاهش اضطراب کودکان در جشن نخستین روز پیش دبستان والدین اجازه دارند در حیاط کنار کودکان بمانند و هنگام معرفی مربی کودک ، او را جهت رفتن در صف کلاس مربوط به خود تشویق کنند . پس از اجرای یک نمایش و قصه و بدلیل گرمی هوای جزیره کیش در مهر ماه ، کودکان از والدین خود خداحافظی کرده و آماده می شوند تا به کلاس خود رفته و در آنجا بیشتر با همکلاسیهای خود ، مربی  و کلاس آشنا شوند و بازی کنند. در این زمان والدین می توانند به خانه رفته و در ساعت مشخص شده به دنبال کودکان بیایند. تنها در روز اول مهر جهت آرامش و کاهش اضطراب کودکان ، پیش دبستانی  ساعت 11 تعطیل خواهد شد . 
 3. از روز دوم ،   ساعت 8صبح تا 8:15 زمان صف صبحگاه و ورزش و بازی است . این زمان تا پایان سال تحصیلی ثابت خواهد بود. کودکان لازم است پیش از ساعت 8 در پیش دبستان باشند ، حضور منظم در کلاس باعث خواهد شد کودک شما حداکثر استفاده از آموزشها را ببرد .
 4. ساعت تعطیلی پیش دبستان  و تحویل دادن  کودکان به والدین 12:20 تا 12:40 می باشد.  خواهشمندیم در صورتی که  می خواهید کودک را زودتر یا دیرتر ببرید حتما تا قبل از ساعت 11 تلفنی به پیش دبستانی اطلاع دهید .
 5. جهت امنیت تمام کودکان از تجمع در جلو کلاس هنگام ورود و خروج و گفتگو با مربی در زمان تحویل جداً خودداری نمایید. در صورت نیاز به گفتگو با مربی می توانید از دفتر پیش دبستانی درخواست مشخص کردن ساعتی برای ملاقات نمایید ،  یا در جلسات ماهیانه با مربی گفتگو کنید و اگر مورد فوری بود به معاون پیش دبستانی اطلاع دهید، بنابراین بدون هماهنگی وارد کلاس کودک خود نشوید . 
 6. خواهشمندیم همیشه موهای پسرها کوتاه و موهای دخترها اگر بلند است بافته شده باشد .
 7. وسایل مورد نیاز فرزندتان را تهیه کنید :

توجه کنید که وسایل لازم و مورد نیاز فرزندتان حتما باید فراهم شود ، ولی از خرید وسایل اضافی و تشریفاتی خودداری کنید.

آنچه برای پیش دبستان لازم و ضروری محسوب می شود از این قرار است:

الف) کیف مخصوص : کیف بهتر است از جنس سبک ، مقاوم ، قابل شستشو و دارای بند هایی باشد که بتوان آن ها را کوتاه یا بلند کرد. اندازه کیف متوسط و در حد قراردادن ظرف خوراکی ، جامدادی و یک دفتر در اندازه معمولی که هر هفته از جانب پیش دبستانی جهت بردن به خانه داده می شود ، کافی است .   در کلاسهای پیش دبستانی خورشید هر کودک دارای قفسه مخصوص برای کیف خود می باشد. کیفهای بزرگ و چرخدار در قفسه جا نمی شود و کودک مجبور به قرار دادن کیف خود در بیرون قفسه می شود. بنابراین از خرید کیفهای چرخدار و بزرگ که فضای زیادی می گیرد خودداری کنید.

ب) ظرف خوراکی : اگر ظرفی برای خوراکی در نظر می گیرید ، بهتر است سبک و غیرقابل نفوذ باشد تا مواد غذایی از در آن بیرون نریزد ، همچنین اندازه ی آن هم باید برای خوراکی یا غذای کودک و حمل و نقل توسط کودک مناسب باشد. درب ظرف تا حد امکان بشکلی باشد که خود کودک بتواند آن را باز و بسته کند و احساس استقلال نماید.

پ) قمقمه آب :  هرکودک همراه خود قمقمه آب بیاورد، خواشمندیم از گذاشتن یخ در قمقمه ها جدا خودداری نمایید.

ت) یک بسته مداد رنگی 12 رنگ و یک جامدادی ساده زیپ دار برای قرار دادن مداد رنگی ها : سعی نمایید به کیفیت آنها توجه نمایید . مداد رنگی های سخت و کم رنگ یا جا مدادی سنگین و تشریفاتی ، استفاده درست از آن را دشوار می کند و همین باعث کم شدن علاقه کودک به نقاشی و کارهای کلاسی می شود. نام کودک را با برچسب بر روی تک تک مدادرنگی ها بچسبانید. از قرار دادن وسایل اضافه مانند پاک کن ، تراش ، خط کش در جا مدادی کودکان خودداری نمایید.

مابقی وسایل کاری برای کاردستیها، فعالیتهای عملی، دفتر ، لوازم التحریر و کتاب کودکان توسط پیش دبستانی خورشید تهیه می شود.

8- برنامه خوراکی کودکان در پیش دبستانی خورشید :

روزهای یک شنبه ، دوشنبه  و سه شنبه : لقمه خانگی   

 روز شنبه :  کیک   _ روز چهارشنبه : بیسکوییت

اگر کودکی علاقه به کیک یا بیسکوییت ندارد می تواند هر روز لقمه های سالم بیاورد(این مورد فقط برای محدود کردن کیک و بیسکوییت است)

 • هر روز کودکان مقداری میوه به همراه کمی آجیل خام (کشمش ، بادام و..  بدون نمک) همراه خود  بیاورند.
 • از گذاشتن لقمه های بو دار مثل کباب یا فلافل و مانند آن جدا خودداری کنید.
 • چنانچه  برای خوراکی کودک خود شیر  می گذارید حتما شیر ساده باشد در غیر این صورت شیرهای طعم دار با شیر ساده جایگزین خواهد شد .
 • از آوردن تنقلات غیر بهداشتی مانند چیپس، پفک ، نوشابه ، آبمیوه ،کالباس ، پیتزا ، لواشک ، چوب شور ، پاستیل ، سیب زمینی سرخ کرده و ….جدا خودداری نمایید . خواهشمند است از مواد غذایی سالم و مفید جهت تغذیه کودک خود استفاده نمایید و ترجیحا در روزهای هفته متفاوت باشد .
 • شکلات از هر مدل (شیر کاکاییو ، کیک شکلاتی ، بیسکوییت شکلاتی ، نان و شکلات و ….) ممنوع است . خواهشمندیم در موقع خرید کیک و بیسکوییت به این مورد توجه کنید ،  در صورت آوردن موارد ذکر شده ، اجازه خوردن آن داده نخواهد شد این مورد شامل قهوه نیز هست.
 • 9- کودکان 2 زنگ تفریح 20 دقیقه ایی دارند ، ساعت 9 صبح ، زمان خوردن لقمه و ساعت 11 زمان خوردن میوه و آجیل است.

                                                          با سپاس / پیش دبستانی خورشید

Leave a reply

Leave Your Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Text Widget
Pulvinar forte maestro node terminal est elipsis prism morbi nulla a metro interdum nordea:
 • Friendly and welcoming place
 • Science and art classes
 • Positive learning environment
 • Educational field trips
Recent Posts
Most Commented

Free Call

Pulvinar est metro ligula blandit maecenas retrum gravida cuprum magna terminal est nulla.

1-800-32-34-36
Accordion Widget
Program with after-school care

Pulvinar est metro ligula blandit maecenas retrum gravida cuprum magna terminal est nulla.

Positive learning environment

Elipsis magna a terminal nulla elementum elite forte maecenas est magna etos interdum vitae est.

Educational field trips

Diaspis movum blandit elementum pulvinar detos morbi a dosis maecenas retrum gravida.

Friendly and welcoming place

Pulvinar est metro ligula blandit maecenas retrum gravida cuprum magna terminal est nulla.